NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Szlaki Duszy, starożytne Pompeje i spektakl świateł w Salerno czekają na polskich turystów.

2017-12-04 10:41:15

W ostatni weekend listopada do Pałacu Kultury i Nauki przyjechało tysiące zainteresowanych turystyką odwiedzających. Stoisko włoskiego regionu Kampania cieszyło się niesłabnącym powodzeniem wśród uczestników targów.

"Odnotowujemy rosnący odsetek przyjazdów z Polski. Polski turysta jest bardzo aktywny – częściej wybiera wycieczki niż pasywną rekreację, jest ciekawy, chce odkrywać nasze terytorium i nasze tradycje."
- opowiada przedstawiciel regionalnego wydziału turystyki Corrado Matera. 

Kampania przywiozła na targi bogatą ofertę turystyczną, obejmującą poza oczywistym zwiedzaniem najważniejszych miast regionu, tj. Sorrento, Neapolu, czy Pompei, nowości. Wśród nich
niezwykłe - Szlaki Duszy. Jest to ponad sto wielokilometrowych ścieżek, które można pokonać
pieszo lub na rowerze, a w trakcie podróży odkrywać głębię tego malowniczego regionu z duchowego
punktu widzenia. A wszystko podane w nowoczesny sposób za pomocą specjalnej aplikacji przygotowanej
z udziałem Konferencji Episkopatu Kampanii. Aplikacja zawiera ścieżki, GPS, przewodniki audio
i specjalnie stworzony elektroniczny paszport podróżny poświadczający odwiedzenie wszystkich wskazanych miejsc poprzez umieszczenie w nim specjalnego znaczka. Jest to nie lada gratka dla wszystkich turystów, którzy oprócz tradycyjnego zwiedzania, zainteresowani są także odwiedzeniem najciekawszych miejsc związanych z religią katolicką.

 Na szczególną uwagę w regionie zasługuje też zimowy spektakl świateł - Światła Artysty organizowany w Salerno oraz niezwykle oświetlone w ramach programu Campagna by Night, zwiedzane nocą, przy świetle gwiazd i opieką przewodnika perełki starożytnej architektury: Pompeje, Ercolano, Paestum.

Udział w warszawskich targach wpisuje się w plan promocji turystyki za granicą, którą region Kampania realizuje w 2017 roku i wedle którego uczestniczy w najważniejszych międzynarodowych wydarzeniach poświęconych turystyce.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: