NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Mecenas Jacek Kowalewski dołącza do Taylor Wessing w Warszawie

2017-12-13 18:34:31

W latach 2006-2008 zajmował się szeregiem zagadnień prawnych jako doradca prawny w programie spraw precedensowych Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. W latach 2011-2016 był CEO pozarządowej organizacji Inicjatywa na rzecz Międzynarodowego Prawa Karnego i Praw Człowieka w Europie Środkowej i Wschodniej. W latach 2010-2011 oraz w 2016 r. pełnił funkcję eksperta prawnego, a następnie pracownika w dziale praworządności Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka w OBWE. Przed dołączeniem do Taylor Wessing w Warszawie w 2017 roku był asystentem w Kancelarii Prawnej Pietrzak Sidor & Wspólnicy.

“Jest mi niezwykle miło powitać w warszawskim zespole Taylor Wessing tak zdolnego adwokata z dużą wiedzą popartą doświadczeniem w dziedzinach takich jak: rozwiązywanie sporów, własność intelektualna, prawo handlowe a także prawa człowieka. Jest to niezwykle cenny nabytek dla naszej kancelarii, której grono ekspertów nieustannie się powiększa i ewoluuje tak, żeby sprostać oczekiwaniom naszych lokalnych i międzynarodowych klientów” – mówi Dr Ewelina Stobiecka, partner zarządzający w Taylor Wessing w Warszawie.

Mecenas Kowalewski studiował prawo na Uniwersytecie Warszawskim ze szczególnym uwzględnieniem prawa własności intelektualnej, prawa karnego i praw człowieka. Otrzymał także tytuł LL.M. na Uniwersytecie w Turynie we Włoszech.

Mówi w języku polskim i angielskim. Jest adwokatem, członkiem Okręgowej Izby Adwokackiej w Warszawie.

O Taylor Wessing:

Taylor Wessing jest międzynarodową kancelarią oferującą pełen zakres usług prawnych. Nasz zespół liczący ponad 1200 prawników pomaga klientom z najbardziej dynamicznych branż.  W doradztwie świadczonym na rzecz klientów, kierujemy się innowacyjnym podejściem do ich spraw biznesowych, które pomaga im osiągnąć sukces . Wspieramy klientów wszędzie tam, gdzie chcą rozwijać swój biznes. Nasze 33* biura w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Azji oraz nasze dwie filie w USA łączą ugruntowaną wiedzę o lokalnych uwarunkowaniach w zakresie handlu, przemysłu i kultury z międzynarodowym doświadczeniem w zakresie prawnej obsługi organizacji biznesowych, w celu zapewnienia proaktywnych, zintegrowanych rozwiązań dla naszych klientów.
* w tym nasze stowarzyszone biura w Indonezji, Arabii Saudyjskiej i Korei Południowej

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: