NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Internet dla pacjentów w Centrum Zdrowia Dziecka.

2018-03-28 09:42:23

W ramach akcji informacyjnej od samego rana pacjentów CZD spotkało wiele atrakcji. Przyjeżdżających do szpitala pacjentów witały unoszące się w powietrzu wielkie bańki mydlane, a przy Wejściu Głównym do Instytutu i Poradni Specjalistycznych bajkowe postaci: Elsa i Olaf, Minionki, troll Karol, a także - jak się okazało nie taki groźny - Lord Vader. Animatorzy i ubrani kolorowo pracownicy StarNet Telecom rozdawali kolorowe baloniki napełnione helem, malowali dzieciom buzie, robili balonikowe zabawki i starali się umilić pacjentom czas.

Firma StarNet Telecom oraz Centrum Zdrowia Dziecka zaprosiły do współpracy artystów i muzyków, którzy pomogli stworzyć w tym dniu wyjątkową atmosferę: Jakub Wesołowski – aktor, odwiedził Pacjentów w Klinice Urologii Dziecięcej, Neurochirurgii i Klinice Onkologii, Monika Mariotti – aktorka oraz piosenkarka, zaśpiewała dla dzieci włoskie przeboje, a Paweł „Biba” Binkiewicz – piosenkarz i konferansjer, skradł serca dzieci swoją niewiarygodną pozytywną energią i muzyką, a także w niezwykle żywiołowy sposób poprowadził całą część widowiskową. Odbył się też dynamiczny pokaz disco dance w wykonaniu dziecięcych, utalentowanych tancerzy: Michała Kandefera, Konstancji Kozankiewicz i Laury Bakun - wychowanków Egurrola Dance Studio.

Uruchomienie sieci WIFI dla pacjentów to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ w obecnych cyfrowych czasach, w których ludzie komunikują się w dużej mierze przez Internet, dostęp do niego w szpitalach jest bardzo ważny. Nadal jednak wiele placówek medycznych w Polsce nie zapewnia pacjentom i ich rodzinom możliwości korzystania z bezpłatnego, nieograniczonego dostępu do internetu.

- Podczas spotkania ze szpitalem dowiedzieliśmy się, że nie było dnia, aby rodzice i pacjenci nie pytali o możliwość wykonania w szpitalu WiFi. Widząc naszych techników w oznakowanych koszulkach od razu szpital otrzymywał pozytywny odzew i pytania - kiedy będzie ten dzień, kiedy będą mogli korzystać z Wifi. – mówi Piotr Dąbroś, Przezes Zarządu StarNet Telecom

Rozmowy z Dyrekcją Centrum Zdrowia Dziecka StarNet Telecom rozpoczęła w drugiej połowie 2017 roku. Następnie przystąpiono do zamówienia urządzeń i ostatecznie prac, przy których pracowało kilkunastu wykwalifikowanych inżynierów firmy. Ostatecznie, w ciągu miesiąca udało się zakończyć projekt i przeprowadzić testy. Od 26 marca każdy pacjent i odwiedzający CZD może bez ograniczeń korzystać z dostępu do bezpłatnego Internetu.

- Pobyt dziecka w szpitalu to stres zarówno dla dziecka, jak również dla rodziców, dlatego staramy się zapewnić naszym małym pacjentom różnego rodzaju animacje i eventy, aby odwrócić ich uwagę od badań i zabiegów. Jesteśmy wdzięczni firmie StarNet Telecom za uruchomienie Wifi dla pacjentów w naszym Instytucie, niewątpliwie dostęp do internetu uprzyjemni dzieciom i rodzicom czas wolny, ale również ułatwi kontakt z bliskimi - podsumowuje Katarzyna Gardzińska, rzecznik Instytutu "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka".

Instytut „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” został wyposażony w nowoczesną instalację opartą o najwyższej klasy urządzenia WiFi (zamontowanych zostało blisko 80 anten), które posiadają wszelkie certyfikaty wymagane przez placówki medyczne - nie zakłócają pracy uradzeń medycznych.

W CZD leczą się dzieci z całej Polski, które nie mają codziennego kontaktu z rodzinami. Dodatkowo Internet obok funkcji komunikacyjnej oraz rozrywkowej, ma też funkcję edukacyjną. Dzieci w związku z chorobą, muszą przebywać w szpitalu, ale dzięki dostępowi do sieci nie są uwięzione w czterech ścianach, są w kontakcie z zewnętrznym światem i bliskimi.

- Spędziłem dużo czasu z synem w Centrum Zdrowia Dziecka. Szybko zorientowaliśmy się czego brakuje. Większość dzieci zabija czas ze smartfonem, tabletem tym bardziej, że wiele z nich jest przykuta do łóżka. Okazało się że telewizja już jest passe. Nieograniczony dostęp do Internetu w dzisiejszych czasach jest nieoceniony! Liczę, że praca, którą wykonaliśmy przyniesie wiele pożytku pacjentom i ich rodzinom - podsumowuje Piotr Dąbroś.

 

 

O StarNet Telecom:

StarNet Telecom Sp. z o.o. działa w branży telekomunikacyjnej od 2001 roku, świadcząc nowoczesne usługi telekomunikacyjne w blisko 200 nieruchomościach biurowych i handlowych na terenie całej Polski.

Jako właściciel i projektant jednej z największych sieci światłowodowych w Warszawie, spółka oferuje różnorodne, kompleksowe rozwiązania telekomunikacyjne dla klientów biznesowych, zarówno w zakresie świadczenia usług, jak i budowy a następnie zarządzania infrastrukturą teletechniczną.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w obsłudze nieruchomości, indywidualnemu podejściu do każdego klienta i zespołowi ekspertów dbających o najwyższy poziom świadczonych usług, StarNet Telecom zalicza się do grona liderów polskiego rynku telekomunikacyjnego w zakresie kompleksowej obsługi obiektów komercyjnych i handlowych.

O Centrum Zdrowia Dziecka:

Instytut „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” (IPCZD) to jeden z największych szpitali pediatrycznych w Polsce, leczący najciężej chore dzieci z całego kraju. Placówka pełni podwójną rolę: instytutu naukowego podległego bezpośrednio Ministerstwu Zdrowia, oraz wysokospecjalistycznego szpitala. Podczas 40 lat swojego istnienia IPCZD regularnie otrzymuje za swoją działalność szereg nagród oraz wyróżnień, a podczas ostatniej oceny parametrycznej jednostek naukowych otrzymał najwyższą kategorię A+. Obecnie dyrektorem placówki jest dr hab. n. med. Małgorzata Syczewska.

Aktualnie IPCZD liczy 602 łóżka, w tym 150 łóżek chirurgicznych i 42 łóżka zapewniające intensywną opiekę medyczną. W ostatnich latach IPCZD leczy rocznie około 40 tys. dzieci w oddziałach stacjonarnych, około 40 tys. dzieci w oddziałach dziennych, udziela 170 tys. porad ambulatoryjnych, wykonywanych jest rocznie 12 tys. badań w znieczuleniu ogólnym i około 7 tys. dużych zabiegów operacyjnych.

Centrum Zdrowia Dziecka jest jednym z największych ośrodków transplantacji narządów u dzieci na świecie oraz jedyną tego typu placówką w Polsce. Szpital ma na koncie niemal 1600 zrealizowanych transplantacji nerek, wątroby, jelita i serca, wykonując między 70 a 90 przeszczepów narządów rocznie.

CZD przeprowadziło największą liczbą pionierskich w skali kraju zabiegów medycznych, ratujących zdrowie i życie małych pacjentów.

 

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: